Spolehlivé chlazení datového centra na léto i na zimu

Potřebujete do svého datového centra klimatizační systém, který dokáže pracovat ve velmi rozdílných venkovních podmínkách a je co nejbezpečnější? Přesně pro takové požadavky byl speciálně vyvinut CoolTeg Plus XC.

 

Nároky na klimatizační jednotky do datových center se liší region od regionu. Ve Skandinávii či Rusku, kde teploty klesají pod -40 °C, jsou zcela odlišné klimatické podmínky než třeba v Arábii, kterou naopak sužují vedra nad +55 °C. Český výrobce Conteg tak na základě svých letitých zkušeností vyvinul jednotku CoolTeg Plus XC, která s těmito rozdílnými parametry dokáže pracovat. Conteg je totiž významným výrobcem nejen pro Českou republiku, ale pro celý svět.

CoolTeg Plus XC spolehlivě pracuje ve velmi rozdílných venkovních podmínkách

S odlišnými venkovními teplotami si dokáže poradit kompresorová mezirozvaděčová jednotka přesné klimatizace na bázi přímého výparu chladiva. Jako chladivo používá CoolTeg XC teplonosnou látku, která v chladicím systému mění skupenství z kapalného na plynné a naopak. Stejný princip známe například z ledničky v kuchyni nebo z klimatizace v autě.

Systém CoolTeg Plus XC se skládá z mezirozvaděčové jednotky s kompresorem uvnitř datového centra, venkovní částí je kondenzátor neboli venkovní chladič.

„Cílem chlazení je odvést teplo z objektu ven. Když je venku chladno, tak to jde samo, ale při vyšší teplotě, než je uvnitř, potřebujeme kompresorové chlazení,“ říká Bohumil Cimbál, výrobkový manažer klimatizačních systémů ze společnosti Conteg, a dodává: „Kompresorový okruh uzavřeme v zařízení, které bude vyrábět třeba studenou vodu (říkáme mu chiller), nebo máme dlouhé potrubí mezi vnitřní a venkovní jednotkou, kde proudí chladivo. Tak je to u v našem XC systému.“

Důraz na bezpečnost a tichý provoz

Datová centra se často stavějí uprostřed měst. Abychom zabránili obtěžování okolí hlukem, do venkovních prostor se umisťuje jejich nejtišší prvek – kondenzátor.

Pro maximální bezpečnost je CoolTeg Plus XC redundantní a má oddělené chladivové systémy. Jedna velká klimatizační jednotka může být zranitelná, ale při použití řady nezávislých systémů, kdy se porucha jednoho netýká ostatních, se můžete spolehnout na bezproblémový provoz.

CoolTeg Plus XC má nejmodernější frekvenčně řízený kompresor, EC ventilátory a elektromagnetický expanzní ventil. Díky těmto moderním technologiím šetří energii na maximum a zajišťuje požadovanou teplotu s přesností plus mínus jeden stupeň Celsia. Jedná se o velmi sofistikované zařízení, a přesto nabízí uživatelsky přívětivou komunikaci se zákazníkem. Přes barevný dotykový displej nebo přes Internet můžete řídit veškeré procesy a nastavovat hodnoty.

Klimatizační systém pro datová centra CoolTeg Plus XC se pyšní výjimečně dobrým poměrem výkon/příkon/zabraná podlahová plocha.

Odpadní teplo se většinou odvádí ven mimo objekt bez užitku. Společnost Conteg vám ale může pomoci jej také dále využívat, například pro ohřev teplé vody nebo na vytápění objektu.


Investice do vývoje a přínosná spolupráce s univerzitami

Společnost Conteg se na vývoji efektivního chlazení podílí s českými univerzitami technického zaměření. V současné době spolupracuje s VUT v Brně na vývoji hybridní chladicí jednotky, kdy je jedna část kompresorově chlazená s přímým výparem, druhá část pracuje na principu volného chlazení (free cooling) a venkovní díl využívá zkrápění (adiabatické chlazení).

Společnost Conteg má ve svém závodě v Pelhřimově k dispozici vlastní experimentální datové centrum, kde všechny své produkty vyvíjí a testuje. Zkušení technici se vám rádi pochlubí svou prací a představí vám své výrobky, které mohou dobře sloužit i ve vašem datovém centru. Nechte si navrhnout celé datové centrum na míru, tým Conteg má již 18 let zkušeností a postavil desítky datových center po celém světě.

Více informací najdete na www.conteg.czWEBOVÉ STRÁNKY   |   KE STAŽENÍ   |   KONFIGURÁTORY   |   NAPIŠTE NÁM

CONTEG, spol. s r.o. | Na Vítězné pláni 1719/4, 140 00, Praha 4, Česká republika | tel. + 420 261 219 182
e-mail: conteg@conteg.cz | web: www.conteg.cz